Andy Wolf


Kolekcja Andy Wolf to wyjątkowe oprawki, wytwarzane ręcznie w Hartberg w Austrii. Firma została założona przez trójkę przyjaciół: Andreasa (Andy), Wolfganga (Wolf) i Katharinę z misją tworzenia klasycznych, ale nowoczesnych okularów dla indywidualistów.
Pewnego dnia przyjaciele spotkali się przy obiedzie. Jedząc potrawy lokalnej kuchni i pijąc austriackie wino ze znajomej winiarni zadali sobie jedno pytanie: Dlaczego nie ma na rynku okularów, które byłyby jak to wino i jedzenie: naturalne, przygotowane specjalnie dla nas i dobrze nam znane? Wkrótce po tym odkryciu przyjaciele założyli firmę, która zaczęła produkować okulary doskonale spełniające potrzeby osób takich jak oni.
Obecnie okulary Andy Wolf sprzedawane są w 45 krajach na całym świecie. Firma rozrosła się, jednak nadal cały proces produkcji odbywa się w Austrii i nadzoruje go trójka przyjaciół – założycieli.
Acetat, z którego powstają oprawki, pochodzi z Włoch – to tam można dostać najlepsze materiały. Dzięki temu okulary Andy Wolf są nie tylko niekonwencjonalne i piękne, ale również ekologiczne i trwałe.
Okulary Andy Wolf są uwielbiane przez celebrytów i influencerów na całym świecie, m.in. Gigi Hadid, Kendall Jenner, Rihannę oraz wykorzystywane w stylizacjach do sesji w najlepszych magazynach modowych takich jak Vogue czy Glamour.