Gabinet

Zapisy do lekarza okulisty:

tel.: 42 630 28 30
tel.: 780 063 682
e-mail: kontakt@optykpiotrkowska.pl.

Wizyta pod kątem doboru okularów: 100 zł
Wizyta okulistyczna: 180 zł (w sobotę: 200 zł)
Badanie kierowców: 160 zł
Dobór soczewek: 180 zł
Konsultacja okulistyczna dzieci: 180 zł (w sobotę: 200 zł)
Badanie okresowe okulistyczne do pracy: 160 zł

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia pracowni nasz optometrysta może wykonać profesjonalne badanie wzroku pod kątem doboru okularów składające się z badania komputerowego oraz badania przy użyciu kasety okulistycznej i foroptera.

W naszym gabinecie wykonujemy kompleksowe badanie okulistyczne. Do każdego badania wzroku podchodzimy indywidualnie i przeprowadzamy je z niezwykłą starannością.
Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny je zdjąć na minimum godzinę przed planowanym badaniem, a najlepiej zrezygnować z nich w dniu badania.

Badanie wzroku obejmuje:
– wstępne komputerowe badanie wzroku,
– badanie ostrości wzroku do dali;
– badanie ostrości wzroku do bliży;
– badanie refrakcji do dali;
– badanie refrakcji do bliży;
– badanie przedniego i tylnego odcinka oka;
– tonometrię.

Refraktometria – to badanie, które wykonujemy w celu wstępnego określenia wady wzroku do poprawy ostrości widzenia za pomocą szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych.

Keratometria – badaniem dokonujemy pomiaru kształtu rogówki ( promienia krzywej rogówki, mocy refrakcji rogówki oraz wielkość astygmatyzmu rogówkowego ); powyższe badanie jest szczególnie przydatne przy doborze soczewek kontaktowych.

Autorefraktometr
Autorefraktometr

W przypadku dzieci , młodzieży oraz osób pracujących przez kilka godzin z komputerem, konieczne jest porażenie akomodacji w celu określenia właściwej wady refrakcji. Używamy do tego kropli 0,5% lub 1% roztworu Tropicamidu. Po podaniu leku pacjent przez 2-3 godziny gorzej widzi i nie może prowadzić pojazdów mechanicznych

W celu prawidłowego dobrania okularów lub soczewek kontaktowych używamy foroptera, panela LCD oraz kasety szkieł próbnych.

Foropter
Foropter

Następnym etapem podstawowego badania okulistycznego jest ocena przedniego odcinka gałki ocznej i tylnego odcinka – tzw. badanie dna oka przy pomocy lampy szczelinowej, odpowiednich soczewek (VOLK) lub oftalmoskopu.

Lampa szczelinowa
Lampa szczelinowa

Badanie dna oka jest niezwykle istotne, gdyż pozwala rozpoznać większość chorób oka, zwłaszcza siatkówki (odklejanie się siatkówki, choroby plamki – AMD, cukrzycę, krwotoki do siatkówki), błony naczyniowej (stany zapalne, nowotwory), nerwu wzrokowego (stany zapalne, jaskra) i ciałka szklistego (zmętnienie). Zastosowanie badania dna oka nie ogranicza się wyłącznie do diagnostyki schorzeń oczu. Służy również do oceny stanu zaawansowania wielu częstych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca).
Przed wykonaniem badania lekarz może zalecić zakroplenie do oczu kropli 0,5% lub 1% roztworu Tropicamidu, które rozszerzą źrenicę i ułatwią obejrzenie dna oka Po podaniu leku pacjent przez 2-3 godziny gorzej widzi i nie może prowadzić pojazdów mechanicznych.

Tonometria to badanie, które wykonujemy w celu pomiaru wewnątrzgałkowgo ciśnienia oka; stosujemy do tego znieczulenie miejscowe. Tonometria jest przeprowadzana w celu diagnostyki jaskry jak również po wszelkich zabiegach pooperacyjnych na gałce ocznej.

GDx PRO
Skaningowa polarymetria laserowa (Carl Zeiss Meditec)

U osób chorujących na jaskrę dochodzi do zaniku włókien nerwowych siatkówki, a w konsekwencji do uszkodzenia nerwu wzrokowego. Badanie GDx PRO to laserowa, nieinwazyjna wizualizacja dna oka, która umożliwia precyzyjną analizę grubości warstwy włókien nerwowych oraz wykrycie pierwszych symptomów jaskry na poziomie komórek zwojowych siatkówki.

Badanie GDx PRO stosowane jest m.in. w diagnostyce jaskry, a także w chorobach takich jak neuropatia niedokrwienna (AION) czy druzy tarczy nerwu wzrokowego. Analiza statystyczna parametrów włókien nerwowych GDX PRO pozwala na określenie ryzyka występowania zmian jaskrowych i stopnia ich zaawansowania, ułatwiając lekarzowi prowadzącemu podjęcie decyzji o dalszej obserwacji, postawieniu rozpoznania, bądź wdrożeniu leczenia.
Badanie GDx PRO – polarymetria laserowa – to badanie bezdotykowe, bezbolesne, niewymagające stosowania środków na rozszerzenie źrenic. Wykonywane jest i opisywane przez okulistę. Czas trwania: ok. 10 min.
Technologia GDx PRO firmy Carl Zeiss zapewnia analizę struktury RNFL jako pomoc w diagnozie jaskry.

OBRAZ 4

OBRAZ 5

Po wykonanych badaniach okulistycznych Pacjent może skorzystać z usług naszego Salonu Optycznego. Polecamy duży wybór opraw korekcyjnych dla dorosłych i dzieci. Do naszych prac wykorzystujemy soczewki okularowe znanych na rynku firm optycznych. Można również zamówić w Salonie soczewki kontaktowe systematycznej wymiany dopasowane do potrzeb Pacjenta.
Przy zakupie pełnych okularów (oprawki + szkła) wizyta okulistyczna GRATIS.

Osoby po 40 roku życia, które dotychczas miały wadę wzroku tylko do dali w pewnym momencie zaczynają potrzebować okularów do czytania i najczęściej okazuje się, że używanie dwóch par okularów nie jest dobrym rozwiązaniem. Mają następujący wybór – można wykonać okulary pogresywne lub mogą nosić progresywne soczewki kontaktowe. Zarówno progresywne soczewki kontaktowe jak i okulary progresywne umożliwiają widzenie w każdej odległości.

Soczewki progresywne
Soczewki progresywne wysokiej jakości o najszerszym polu widzenia, najszybszej adaptacji, stabilnym obrazie podczas uprawiania sportu zapewniaja nam komfort w życiu codziennym. Na rynku istnieje wiele produktów zróżnicowanych jakościowo i cenowo, by każdy Klient mógł wybrać soczewkę progresywną, która będzie odpowiadała Jego oczekiwaniom.
Zalety okularów progresywnych:
– zapewniają widzenie na wszystkie odległości (dal, odległości pośrednie, bliż);
– wyglądają jak normalne okulary (bez wtopki jak w okularach dwuogniskowych);
– okulary progresywne to najwygodniejsze rozwiązanie – nosimy jedną parę okularów zamiast dwóch: do chodzenia i do czytania;
– soczewki progresywne dostępne są w wielu konstrukcjach i produkowane z wielu materiałów, dlatego można ją zaproponować najbardziej wymagającemu Klientowi;
– okulary progresywne produkowane również z soczewkami fotochromowymi i powłokami uszlachetniającymi dla kierowców oraz do pracy przy komputerze

Sprawdź, czy okulary progresywne są dla Ciebie.