Co warto wiedzieć o okularach progresywnych? Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co warto wiedzieć o okularach progresywnych? Najczęstsze pytania i odpowiedzi

okulary1

1. Czy do okularów progresywnych trudno przywyknąć?
Zaawansowane technologie wykorzystane przy projektowaniu i produkcji soczewek progresywnych do minimum skracają czas przyzwyczajania się do nich. Aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością, okulary progresywne powinny być dobrane i zamontowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika.

2. Dlaczego szkła progresywne są lepsze od zwykłych okularów?
Typowe okulary jednoogniskowe zapewnią wyraźne widzenie tylko na jedną odległość. W przypadku prezbiopów, czyli osób, które nie widzą wyraźnie z bliska, konieczne są co najmniej dwie pary okularów: do dali oraz do bliży, a często również na odległości pośrednie, do oglądania telewizji czy pracy przy komputerze. Szkła progresywne to połączenie tych wszystkich okularów. Jedna para zapewnia widzenie na wszystkie odległości. Przejście między strefami do widzenia na różne odległości jest płynne i fizjologiczne, dlatego szkła progresywne zapewniają komfort przy użytkowaniu, estetyczny wygląd i brak konieczności ciągłego zmieniania okularów.

3. Czy szkła progresywne mogą korygować wszystkie wady wzroku?
Konstrukcja szkieł progresywnych umożliwia korekcję zróżnicowanych wad wzroku, takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm. Stosowanie tego typu soczewek zaleca się już w początkowych fazach prezbiopii. Należy obalić mit, że wady wzroku inne niż prezbiopia ograniczają możliwość noszenia szkieł progresywnych.

4. Czy do szkieł progresywnych można wybrać dowolne oprawy?
Istnieje nieuzasadnione przekonanie, że okulary progresywne muszą mieć koniecznie duże oprawy. W rzeczywistości personalizacja w doborze soczewek i zaawansowane technologie pozwalają na wybór niemal dowolnych opraw zgodnie z upodobaniami użytkownika.

5. Czy wszystkie szkła progresywne są takie same?
Nie jest prawdą, ze wszystkie szkła progresywne są takie same. Współcześnie na rynku jest wiele konstrukcji szkieł progresywnych. Są one dostosowane do potrzeb nabywców: specyfiki wykonywanej pracy, wieku lub hobby. Okulary progresywne są tworzone według indywidualnych parametrów zamawiającego.

6. Czy ceny okularów progresywnych są zróżnicowane?
Ceny okularów progresywnych zaczynają się od kilkuset złotych. Ich dokładna wartość zależy od rodzaju wybranych szkieł i ich materiału, wybranej oprawy i kosztów montażu. Pamiętajmy jednak, że korzystając z okularów progresywnych – jedna para okularów zastępuje nam dwie (a często nawet trzy), co po dokładnej kalkulacji zawsze rekompensuje poniesiony wydatek.

Źródło: czasnawzrok.pl

Sprawdź, czy okulary progresywne są dla Ciebie >>

Co warto wiedzieć o okularach progresywnych? Najczęstsze pytania i odpowiedzi